lightning bolts of lightning in the sky
Baanbrekende denkbeelden

De voordelen van Trump

De voordelen van Trump – Dreigende wolken pakken zich vanuit het verre westen samen boven Europa en Nederland. Het is de Trumptyfoon. Er was voor gewaarschuwd.
Het valt mij op dat in de media aan één stuk door een doemscenario wordt geschilderd vanwege allerlei maatregelen van Trump. Zijn ongekend hoge invoerheffingen, het afschaffen van allerlei hulpprojecten, de brute beledigingen aan het adres van landen die vrienden zouden moeten zijn, zijn financiële eisen aan de NAVO-partners, zijn claims op Groenland en het Panamakanaal. En dan ook nog het idiote idee om de Palestijnen te deporteren en op die plek een Côte du Gaza te creëren.

Hysterische vloed

Deze berichten maken de mensen somber. Het wereldbeeld wordt alsmaar zwartgalliger.
Hierbij moeten wij echter bedenken, dat het hier een bijna hysterische vloed van dystopische berichten betreft, herhalend onheilsnieuws, waarvan het nog maar de vraag is in hoeverre het ons persoonlijk in de problemen zal brengen. We worden er vanuit alle hoeken mee bestookt: televisie, radio, Twitter, Facebook, YouTube, influencers, de wijsneuzen in de talkshows, collega’s bij de koffieautomaat en stamgasten aan de borreltafel. Die laatste plek heeft het voordeel dat je je tenminste nog kunt bezatten als het je enigszins teveel wordt.
Maar moeten wij ons wel zo de put in laten praten? Wij kennen niet voor niets het spreekwoord dat de soep niet zo heet wordt gegeten als hij wordt opgediend. Laten wij er vooralsnog vanuit gaan dat de Verschrikkelijke Oranje Kuifmakaak even overal zijn plasje wil rondsproeien vanaf de apenrots. Als we snel bukken kunnen we het hier in Nederland wel droog houden. We zijn wel wat neerslag gewend.

De voordelen van Trump

Het verschijnsel Trump heeft ook zijn voordelen, besef ik ineens. Wij leren namelijk veel. Het bevordert ons democratisch bewustzijn. Trump is de president van het worst case scenario. Zo laten zijn decreten, uitspraken en maatregelen precies zien hoe een democratie in een land groot gevaar kan lopen. Die kant moeten we dus zelf niet op. Wij moeten niet vrijwel onbeperkte macht in handen van één persoon leggen. Wij moeten niet een techmiljardair als Musk ongecontroleerde vrijheid geven om in te grijpen in de overheid. Hij is de Raspoetin van de 21ste eeuw.
We moeten het grote graaikapitalisme aan banden leggen. Het ondermijnt de samenleving. Zie onder andere de privatisering van de gezondheidszorg. Grote bedrijven en investeerders maar ongebreideld over de aarde laten schooien komt ons uiteindelijk duur te staan. De bevolking betaalt de prijs.
Met brute machtspolitiek tegenover andere landen maak je geen vrienden. Op zeker moment zou je ze nodig kunnen hebben. Kortom: Trump laat zien hoe het niet moet en dat wij in eigen land nu extra beducht moeten zijn voor ondermijnende ontwikkelingen zoals in Amerika.
Fascisme floreert bij de gratie van meelopers, napraters en kontkruipers. Dus Nederland let op Uw Saeck!

Lees ook:
De koning en de volkstuin

Gedeisd houden

Ik stel voor dat we ons in Nederland voorlopig een beetje gedeisd houden. Even niet onnodig de aandacht op ons vestigen. Mocht de Kuifmakaak ons kleine landje of de EU toch te grazen nemen, dan slaan we gewoon keihard terug. We laten ons niet chanteren! Dat verwacht ie niet van zo’n kleine opdonder aan de Noordzee.

Ik laat mijn fantasie nu even de vrije loop: dan willen we gewoon niks meer met Amerika te maken hebben. Dat wordt even moeilijk, ik onderschat het niet, maar let maar op wat een opluchting dat geeft. Alsof de smog optrekt en we allemaal weer fris adem kunnen halen. Alleen al het idee dat het een optie zou kunnen zijn! Dan beseffen we ineens hoe ons leven, onze cultuur, onze muziek en ons gedrag altijd bepaald en dikwijls verziekt is door dat land. Dit zal Amerika hard raken, want niets is erger dan compleet genegeerd te worden. Gecanceld worden, om in hun eigen termen te spreken.
Natuurlijk zijn er ook veel positieve dingen in dat land, maar daar kan ik nu even niet op komen, ik sla helemaal dicht. Laten we het er voorlopig maar even niet over hebben.
We gaan Amerika on-ontdekken!

Laatste revisie op 7 februari 2025.

(56 keer bezocht, 1 bezoeken vandaag)

Schrijft op Arnoud Hugo en Amsterdam Centraal. Vader ZKKH. Wanneer tijd over: schrijven, muziek, voorlezen, redactie Amsterdam Centraal.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Shares